Agregat prądotwórczy na gaz z butli – kiedy się sprawdzi?
Generator prądotwórczy na gaz działa na gazie przechowywanym w butlach, takim jak propan-butan, aby produkować energię elektryczną. Jak działają tego rodzaju agregaty? Kiedy warto zdecydować się na ich zakupienie?
Jak działa agregat na gaz?
Obecnie agregaty prądotwórcze stały się bardzo popularne, a wśród nich prym wiedzie jeden z modeli – agregat na gaz z butli. Takie agregaty są bardzo często wybierane ze względu na swoją prostą obsługę, przystępne ceny oraz wysoką efektywność. Jak działają?
W pierwszej kolejności konieczne jest bezpieczne podłączenie agregatu do butli gazowej za pomocą węża. Trzeba wtedy uwzględnić wszelkie procedury bezpieczeństwa, aby zapobiec ulatnianiu się gazu oraz wybuchowi.
Aby uruchomić generator, trzeba zainicjować proces zapłonu. Może to wymagać przekręcenia przełącznika lub naciśnięcia przycisku w celu uruchomienia silnika.
Następnie gaz jest mieszany z powietrzem i zapalany w komorze spalania silnika. Ten proces spalania generuje energię mechaniczną, która napędza alternator generatora, wytwarzając energię elektryczną. Alternator przetwarza energię mechaniczną z silnika na energię elektryczną. Ta energia elektryczna może być następnie wykorzystana do zasilania urządzeń, sprzętu lub budynków.
Potem można podłączyć urządzenia do gniazd generatora lub przenieść energię elektryczną do instalacji elektrycznej budynku za pomocą odpowiednich przełączników.
Aby wyłączyć generator, należy przeprowadzić odpowiedni proces, który będzie obejmować wyłączenie silnika i upewnienie się, że wszystkie podłączone urządzenia są bezpiecznie odłączone.
Jakie urządzenia może zasilać generator na gaz?
Wybierając agregat na gaz można bez problemów zasilać różnego rodzaju urządzenia domowe, a także urządzenia używane na zewnątrz, na przykład podczas wyjazdu na biwak czy też podczas korzystania z kampera.
Za pomocą gazowych generatorów używających butlę gazową można między innymi zasilać:
- lampy
- lodówkę
- kuchenkę
- pompy
- telewizor
- modem
- komputer
- sprzęty medyczne
Nowoczesne agregaty pozwalają także na bezpośrednie podłączenie ich do instalacji, ponieważ wykorzystają one odpowiednie systemy powalające na zredukowanie ryzyka jej uszkodzenia oraz uszkodzenia podłączonych do niej urządzeń.
Ile kosztuje agregat na gaz?
Gdy planuje się kupić agregat na gaz, wcale nie trzeba wydawać na niego sporej sumy, ponieważ tego typu generatory są jednymi z tańszych modeli na rynku.
Zazwyczaj wydatek rozpoczyna się od około 1000 złotych w przypadku modeli mających około 3000 W. Oczywiście, w przypadku mocniejszych modeli trzeba będzie liczyć się już z większym wydatkiem.
Z dokładnymi cenami generatorów na gaz można zapoznać się już teraz w internecie, na stronach internetowych sprzedawców i producentów tego typu wyposażenia.
Zaloguj się
Załóż konto
Przypomnij hasło
Na podany adres e-mail zostanie wysłana instrukcja zmiany hasła