Drewniane domy całoroczne jako alternatywa dla murowanej tradycji
Domy z drewna wciąż kojarzą się niektórym tylko z domkami letniskowymi, mimo to znacznie wzrosła świadomość dotycząca właściwości całorocznych drewnianych domów. Dziś postęp w budownictwie umożliwił zastosowanie techniki izolacji, która stwarza komfortowe warunki zarówno podczas siarczystych mrozów, jak i upalnych temperatur. Dlatego decydując się na budowę domu, możemy śmiało wyjść poza zakres tradycyjnych, murowanych budynków i rozważyć budowę drewnianego domu całorocznego.
Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego tak dużą wagę przypisujemy jakości i stabilności konstrukcji, która już na zawsze będzie azylem i miejscem odpoczynku dla naszej rodziny. Dlatego starannie wybieramy firmę, która postawi nasz dom, surowce i miejsce w najlepszej dla nas okolicy. Przeglądamy niezliczone ilości katalogów aby zaplanować piękne wnętrze lub zatrudniamy dekoratorów wnętrz, którzy zrobią to za nas. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest ta dotycząca trwałości budynku.
Dlaczego drewniane domy całoroczne zyskują na popularności?
Drewno od wieków zachwyca swoim pięknem i stanowi inspirację dla dekoratorów wnętrz. Ze względu na łatwość obróbki możemy zdecydować się na oryginalnie rzeźbione elementy, aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Drewniane domy całoroczne wykorzystują z powodzeniem technikę mieszaną, która polega na połączeniu elementów drewna z tradycyjnym tynkiem. Pole dla wyobraźni jest więc ogromne i możemy skutecznie wyróżnić nasz dom na tle tradycyjnych budynków. Jeśli szukasz inspiracji i pięknych gotowych rozwiązań zajrzyj tutaj: http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne. Jednak zalet drewnianych domów jest znacznie więcej. Głównym powodem, który skłania coraz więcej ludzi do budowy jest cena. Jest ona nieporównywalnie niższa od domów murowanych a wpływa na nią głównie krótki czas budowy. Jest to kolejna zaleta, ponieważ czas oczekiwania na wprowadzenie się jest często męczący i stresujący.
Drewniane domy całoroczne a technologia
Do budowy drewnianych domów całorocznych wykorzystuje się technologię szkieletową. Posiada ona cały szereg zalet, spośród których wyróżnia się możliwość budowy nawet zimą oraz zastosowanie tylko naturalnych i ekologicznych surowców, takich jak drewno, gips i wełna mineralna. Inną zaletą jest niski koszt ogrzewania budynku, ponieważ zastosowana izolacja zapewnia dobre trzymanie ciepła, które w innych technologiach jest znacznie droższe. Ceniony jest również, wspomniany już, szybki czas budowy, który doceniają zwłaszcza rodziny, które nie mają wystarczającego metrażu lub prywatności a marzenie o własnym mieszkaniu jest na pierwszym miejscu listy priorytetów.
Zaloguj się
Załóż konto
Przypomnij hasło
Na podany adres e-mail zostanie wysłana instrukcja zmiany hasła